IInternational Health Day to dobra okazja, żeby przemycając słownictwo z zakresu żywienia i sportu przypomnieć dzieciom, co jest ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zatem – czas ruszyć głową: zadbać o dietę i ruch.

Happy teeth
Podstawą zdrowego trybu życia jest zbilansowana dieta. Happy teeth to propozycja wprowadzenia lub utrwalenia słownictwa z zakresu żywności zarówno tej zdrowej, jak i junk food. Dla młodszych uczniów przygotujcie karty obrazkowe przedstawiające zdrowe i niezdrowe jedzenie już wcześniej, starsze dzieci możecie dodatkowo zaangażować w stworzenie własnych pomocy obrazkowych.

Dla każdego z uczniów przygotujcie zestaw czystych kartek. Na początku zróbcie burzę mózgów, pytając uczniów: What do you like to eat? Żeby ich nakierować, możecie zadawać pytania o konkretny produkt, np.: Do you like pizza? Do you like broccoli? Do you like candyfloss?

Następnie poproście każdego z uczniów o przygotowanie swoich fiszek. Na każdej z nich niech znajdzie się jeden produkt żywnościowy. Wrzućcie wszystkie przygotowane fiszki do jednego pojemnika i zacznijcie zabawę!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 48  Strona 49

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosenne zabawy językowe

Wiosną warto włączyć więcej ruchu do zajęć i przenieść klasowe aktywności na szkolne boisko czy do parku. Uczniowie w ostatnim czasie spędzali wiele godzin przed ekranem, dlatego stworzenie listy wiosennych...

Czytaj więcej

Tea with the queen

Chyba każdy nauczyciel angielskiego, a także osoba ucząca się tego języka, chociaż raz w życiu chciałaby spotkać (albo choć z daleka zobaczyć) królową Elżbietę II. Mnie marzy się wspólna...

Czytaj więcej
To Top ↑