Czasem to niefortunny zbieg okoliczności, a czasem zaplanowane zebranie. Pod tablicą spotykają się: czysty brystol, grupa wpatrzonych w niego dzieci i Ty. Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że do udanej lekcji potrzeba więcej materiałów, czas zmienić zdanie! Dziś proponujemy pomysły na angażujące i ciekawe projekty jedynie z wykorzystaniem dużego arkusza papieru i pisaków!

Pin the tail

To klasyczna zabawa z dziecięcych birthday party, która wniesie nową jakość do opisywania drogi na lekcji językowej! Narysuj na brystolu zarys jakiegoś sympatycznego zwierzaka (u mnie był to wielkanocny zajączek). Dzieci dzielą się w pary, w których jedno ma zasłonięte oczy, a w ręce trzyma symboliczny „ogonek”. Może być to kawałek puchatej waty z taśmą dwustronną, dla starszych dzieci pinezka, a w wersji niewymagającej żadnych przygotowań po prostu otwarty marker. Drugie dziecko najpierw wyprowadza kolegę lub koleżankę na drugi koniec sali, a potem jedynie za pomocą komend słownych daje instrukcje, jak dotrzeć do króliczka. To świetna okazja do poćwiczenia takich zwrotów, jak: go forward, turn around, turn left, turn right, up, down. Ekscytacja dzieci na samym końcu ćwiczenia będzie nieopisana!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21  Strona 22

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to London!

Wakacje za pasem, czas na planowanie podróży małych i dużych! Dziś zabiorę Was i Waszych przedszkolaków na krótką wycieczkę po Londynie! Razem wsiądziemy do londyńskiego autobusu,...

Czytaj więcej
To Top ↑