Jednym ze sposobów na urozmaicenie zajęć w szkole czy przedszkolu jest celebrowanie ciekawych i nietypowych dni w roku. Takim zdecydowanie jest Międzynarodowy Dzień Pandy Małej (ang. International Red Panda Day) obchodzony 15 września. Polecamy pomysły przygotowane przez Basię Bednarczyk, przygotujcie się już na wrześniowy Dzień Pandy.

Panda says: Hello


Zanim rozpoczniecie zajęcia o pandzie, sprawcie, aby
dzieci same zauważyły, jaki będzie temat zajęć. Na
przyciągnięcie ich uwagi proponuję wykonanie łapki pandy.


POTRZEBNE MATERIAŁY:

 • dwa białe okrągłe talerzyki papierowe (na 1 łapkę),
 • zszywacz,
 • czarna lub czerwona farba.

Wykonajcie jedną łapkę sami i przywitajcie się z dziećmi. Zapytajcie, czy wiedzą, czyja to łapka. Gdy już rozpoznają zwierzę, wykonajcie łapki razem. Możecie zaproponować łapki pandy wielkiej lub pandy małej – pierwsza jest biało-czarna, a druga czarno-czerwona. Dwa talerzyki zepnijcie ze sobą zszywaczem i odetnijcie dół, tak aby w środku zmieściła się dłoń.

Później pomalujcie farbą. Po wyschnięciu dzieci wkładają dłoń do środka i mówią Hello do innych pand w okolicy. Mogą też przybić piątki.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26 Strona 27 Strona 28 Strona 29 Strona 30 Strona 31 Strona 32 Strona 33 Strona 34 Strona 35

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Summer arts & crafts

Prace plastyczne są ciekawym i atrakcyjnym dodatkiem na zajęciach językowych. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność, poczucie estetyki, pozwalają wyjść poza schemat, bardzo często dając uczniom poczucie...

Czytaj więcej

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po...

Czytaj więcej
To Top ↑