Pudełko to genialne narzędzie do przyciągania uwagi! Pomoże owiać tajemnicą to, co przygotowane zostało na zajęcia, i tym samym zachęcić uczniów do współpracy. Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować (a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzi się na zajęcia), jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!

1 Klasyczne Mystery Box Nie mogłoby go zabraknąć w zestawieniu. W końcu od niego wszystko się zaczęło. Co to takiego? Ładnie wyglądające (choć niekoniecznie, różne tajemnicze pudełka miewałam w mojej nauczycielskiej karierze i wszystkie działały całkiem dobrze) pudełko, w którym schować można rozmaite przedmioty tak, by od razu na początku zajęć nie pokazywać ich uczniom. Warto mieć choć jedno takie na stanie, ponieważ, jak to lubię powtarzać, nawet najatrakcyjniejsze w formie materiały nie zadziałają na uczniów tak dobrze, jak (być może nawet te same) materiały dodatkowo gdzieś ukryte. Dlaczego? Z prostej przyczyny – gdy cokolwiek przed uczniami ukryjesz, wzbudzisz tym samym ich ciekawość!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24  Strona 25  Strona 26

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I’m thankful for…

Jesień to naprawdę urodzajny okres dla anglistów. Można do woli przebierać w materiałach związanych z tą kolorową porą roku oraz świętami jej towarzyszącymi. Bardzo często w całym boomie na Halloween...

Czytaj więcej
To Top ↑