Moon Day upamiętnia dzień, w którym człowiek po raz pierwszy chodził po Księżycu. To dobry powód, żeby na chwilę stać się odkrywcami i wybrać w pozaziemską podróż. Zbudujcie swoje rakiety, zamieńcie się w astronautów i w drogę!

SPACESHIP

To dobra okazja do utrwalenia nazw kształtów, kolorów i liczebników w praktyce. Przygotujcie różnokolorowe kształty z kolorowych kartek, dopasowując poziom trudności do grupy wiekowej. Zanim przejdziecie do zabawy, czyli budowy swoich statków kosmicznych, proponuję „odświeżyć” wiedzę zabawą ruchową. Dzieci wstają i na znak nauczyciela szukają w sali czegoś w podanym kształcie, albo kolorze:

Listen, listen, look at me,
Find something yellow (find a square/a circle)
One, two, three!

 

Nauczyciel wrzuca wszystkie przygotowane kształty do pudełka albo woreczka, następnie dzieci po kolei losują z niego jedną rzecz i nazywają po angielsku It’s a blue triangle! Po kilku rundach nauczyciel prosi uczniów, aby z wylosowanych kształtów zaprojektowali swoje statki kosmiczne układając i przyklejając kształty na kartkę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 24  Strona 25

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Fruit Day w przedszkolu

Owoce są bardzo smaczne i mają wiele wartości odżywczych, dlatego warto o nich mówić i zachęcać dzieci do ich jedzenia. Ponadto 1 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Owoców, to...

Czytaj więcej

Apple juice, please

W maju wszystko dookoła się zieleni i kwitnie, stragany i nasze stoły uginają się pod niezliczonymi ilościami różnorakich owoców chętnie jedzonych przez dzieci. Ten okres to świetna okazja,...

Czytaj więcej
To Top ↑