SPACESHIP

To dobra okazja do utrwalenia nazw kształtów, kolorów i liczebników w praktyce. Przygotujcie różnokolorowe kształty z kolorowych kartek, dopasowując poziom trudności do grupy wiekowej. Zanim przejdziecie do zabawy, czyli budowy swoich statków kosmicznych, proponuję „odświeżyć” wiedzę zabawą ruchową. Dzieci wstają i na znak nauczyciela szukają w sali czegoś w podanym kształcie, albo kolorze:

Listen, listen, look at me,
Find something yellow (find a square/a circle)
One, two, three!

Nauczyciel wrzuca wszystkie przygotowane kształty do pudełka albo woreczka, następnie dzieci po kolei losują z niego jedną rzecz i nazywają po angielsku It’s a blue triangle! Po kilku rundach nauczyciel prosi uczniów, aby z wylosowanych kształtów zaprojektowali swoje statki kosmiczne układając i przyklejając kształty na kartkę.