Czas wakacji minął i dzieci powoli wracają do swoich obowiązków. Dobrze jest dać im czas na przyzwyczajenie się do nowej rutyny dnia, ale niesamowicie istotne jest także ciągłe wspieranie i podkreślanie ważności tych obowiązków oraz umacnianie w dziecku poczucia odpowiedzialności za swoje zadania. Ten powakacyjny powrót do codziennych prac i obowiązków można wykorzystać na lekcjach języka angielskiego. Ponieważ dzieciom nie jest łatwo zrezygnować z laby i zabawy na rzecz sumienności i pracowitości, będzie im towarzyszył dobry duszek, który pomoże w codziennych obowiązkach.

Holiday, i kolejny uczeń także zamienia się w duszka. Teraz mamy już dwa duszki, które kontynuują łapanie kolejnych dzieci. Kiedy wszystkie dzieci są już duszkami, nauczyciel mówi: Let’s go home, i wskazuje dzieciom część klasy z napisem household chores.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 46  Strona 47  Strona 48

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to the forest

Wreszcie rozpoczął się rok szkolny! W powietrzu czuć już jesień, która zachęca do wykorzystania na zajęciach kolorowych skarbów natury. Po wakacyjnym wypoczynku, dzieci są pełne energii...

Czytaj więcej
To Top ↑