Większość dzieci doskonale zna i lubi tematy związane ze zwierzętami. Warto więc wykorzystać fakt, że 8 kwietnia przypada Dzień Miłośników Zoo, i wpleść ten temat do wiosennych zajęć. Przygotowaliśmy cztery proste aktywności, dzięki którym wzbogacicie swoje zajęcia i sprawicie dzieciom ogromną frajdę. Wszystkie pomysły wymagają od uczniów sporej aktywności ruchowej i gwarantują ich zaangażowanie oraz wywołują uśmiech na twarzy. Przygotujcie się na dużą dawkę gestykulacji.

Na początku zabawy zapytajcie dzieci, jakie zwierzęta mieszkają w zoo i czy pamiętają ich nazwy po angielsku. Gdy powtórzycie słownictwo, wyjaśnijcie, że dzisiaj będziecie dopasowywać zwierzęta do naturalnego środowiska, w którym żyją. Następnie wyciągnijcie worek ze zwierzętami i po kolei zapraszajcie uczniów do losowania. Zadaniem każdego ucznia będzie nazwanie wylosowanego zwierzęcia oraz umieszczenie go w odpowiednim pojemniku. Jeśli uczniowie będą mieli trudności z dopasowaniem, można zaangażować całą grupę do pomocy. Zabawę kontynuujcie do momentu, aż wszystkie zwierzęta zostaną przyporządkowane do swojego naturalnego środowiska.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 42  Strona 43  Strona 44

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Time for health

Zajęcia związane ze zdrowiem są często pomijane przez nauczycieli, jeśli oczywiście nie ma ich w podstawie programowej. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których...

Czytaj więcej
To Top ↑