Klasyczne zabawy na świeżym powietrzu to nie tylko wspaniała rozrywka, rozładowanie emocji i stresu, ale także istotna część procesu uczenia się, w tym umiejętności przydatnych w późniejszym życiu. Proponowane przeze mnie zabawy można zrealizować wszędzie, potrzebne są jedynie: trochę przestrzeni, energia i dobry humor!

 

Dzieci siedzą w kręgu, podczas gdy jedno z nich chodzi po jego zewnętrznej stronie, dotyka każdego po kolei i mówi duck. W końcu wybiera dziecko, które nazywa goose. Osoba wybrana wstaje i próbuje dogonić dziecko, które ją wybrało – osoba wybierająca ucieka po okręgu i próbuje zająć miejsce. Jeśli zostanie złapana przez goose, zanim dotrze na miejsce, goose kontynuuje wybieranie. Podczas zabawy dzieci zaczynają myśleć o tym, jak wybrać osobę (goose), która da im większą szansę wygranej. Zabawa uczy dzieci, aby planowały z wyprzedzeniem i daje im natychmiastową informację zwrotną na temat konsekwencji podejmowanych przez nich decyzji. Zabawę można modyfi kować i wykorzystywać do powtórki dowolnego słownictwa, np. penguin – whale, fl y – spider, cat – mouse.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 40  Strona 41

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Time for health

Zajęcia związane ze zdrowiem są często pomijane przez nauczycieli, jeśli oczywiście nie ma ich w podstawie programowej. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których...

Czytaj więcej
To Top ↑