Chusta animacyjna świetnie sprawdzi się na świeżym powietrzu, jak również w sali gimnastycznej. Proponujemy kilka sprawdzonych pomysłów na jej wykorzystanie w grupie uczniów w każdym wieku.

1 Colour revision
Ta zabawa jest dobrą okazją do powtórki nazw kolorów. Chusta leży na ziemi, dzieci chodzą dookoła, śpiewając piosenkę, np. Walking, Walking. Na znak nauczyciela zatrzymują się i słuchają polecenia: Everybody on yellow/blue/red.

Jak najszybciej muszą dobiec i dotknąć wskazanego przez nauczyciela koloru. Zabawę można modyfikować, ustalając inne hasła, przyporządkowując kolory wybranym słowom, np. fire – red, grass – green, sky – blue, sun – yellow.

Na lekcji ze starszymi dziećmi można formułować niedokończone zdania, np. Birds are flying in the… – uczniowie muszą dokończyć, mówiąc sky!, i znaleźć się jak najszybciej na kolorze niebieskim. You can find grasshoppers in the… grass! (green).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 52  Strona 53

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Ready, steady… BALL!

Nożna, ręczna, siatkowa, do tenisa, koszykówki, do ćwiczeń gimnastycznych czy suchego basenu… Piłka! Jest świetną pomocą dydaktyczną lubianą przez dużych i małych uczniów. Dodatkowo...

Czytaj więcej

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po...

Czytaj więcej
To Top ↑