Początek roku szkolnego to istne szaleństwo! Nauczyciele szykują się do niego, wycinając i laminując karty obrazkowe, kupując mnóstwo rzeczy, które nie zawsze należą do najtańszych. A gdyby tak na początek wykorzystać przedmioty, które mamy w zasięgu ręki albo takie, które są tanie? Przecież w nauczycielskich sza???? ach można znaleźć mnóstwo rzeczy. Nazywam je „przydasiami”.

Obserwując pracę innych anglistów, zauważyłam, że nie tylko ja należę do „zbieraczy”. Rzeczy, które kolekcjonuję, wykorzystuję na swoich zajęciach bardzo często. Wzmacniają skuteczność nauki języka angielskiego i niejednokrotnie gwarantują dobrą zabawę. Do moich must- haves należą:

  • zakrętki po napojach,
  • puszki po musli i maśle orzechowym,
  • słomki,
  • papierowe talerzyki,
  • papierowe i plastikowe kubeczki,
  • folia bąbelkowa,
  • etykiety i karteczki samoprzylepne.

Oszczędzają nie tylko moje pieniądze, ale również mój czas, który mogę poświęcić na czytanie książek, gotowanie, które bardzo lubię, czy też na spacery z córką.

Dlatego zabieram was na zajęcia z cyklu No time for flashcards – nie wycinamy i nie laminujemy. Wybrałam kilka „przydasi” do realizacji tematów, które zapewne przerabiać będziecie ze swoimi uczniami na początku roku szkolnego (rozkład materiału od września do listopada znajdziecie w numerze 3. „Get Creative” – przygotowała go Marysia Bursche).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 34  Strona 35  Strona 36  Strona 37

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Kredki w Krainie Olbrzymów

Opowieść o Jasiu i magicznej fasoli zdecydowanie nie była ulubioną baśnią mojego dzieciństwa, ale sam motyw magicznej fasoli i olbrzyma mieszkającego wysoko w chmurach wydał mi się na tyle intrygujący,...

Czytaj więcej

Move your body

Pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym są bardzo ważne zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Chcemy zachęcić dzieci do nauki już na samym początku, pokazując, że język angielski...

Czytaj więcej
To Top ↑