Zainspirowana świetnymi pomysłami z poprzedniego numeru, postanowiłam podzielić się z Wami jeszcze kilkoma propozycjami na aktywności z kolorami w tle. Niektóre być może Was zaskoczą, inne mogą być Wam znane, ale wszystkie są sprawdzone i z pewnością wywołają duży entuzjazm u Waszych uczniów! Nie spodziewajcie się tu tradycyjnych flashcards, tym razem w ruch pójdą miski, gąbki czy worki na śmieci. Lubicie sensoryczne aktywności? Nie możecie tego przegapić!

Wszystkie zabawy, które opiszę, są zorganizowane wokół jednego tematu, jakim są kolory, jednak mogą, a nawet mają za zadanie posłużyć Wam jako inspiracja do rozbudowywania ich na potrzeby ćwiczenia także innego słownictwa.

  1. Sensoryczne kółeczka

Ta zabawa to bardzo prosty pomysł na nietypowe przyswajanie nazw kolorów, z wykorzystaniem zmysłu nie tylko wzroku, lecz także dotyku!

Do ich przygotowania potrzebujesz:

  • kolorowych kartek (w różnych kolorach),
  • folii do laminowania i nożyczek,
  • różnych kolorowych materiałów, takich jak folia bąbelkowa, worek na śmieci (niebieski, czarny, fioletowy – kolor zależy od Ciebie), pianka kreatywna (kolory dowolne), gąbka lub szorstka myjka do mycia naczyń i inne kolorowe materiały, które wpadną Ci w ręce,
  • taśmy klejącej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 29  Strona 30  Strona 31

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to London!

Wakacje za pasem, czas na planowanie podróży małych i dużych! Dziś zabiorę Was i Waszych przedszkolaków na krótką wycieczkę po Londynie! Razem wsiądziemy do londyńskiego autobusu,...

Czytaj więcej
To Top ↑