Bal karnawałowy to świetna okazja, żeby zaserwować naszym uczniom trochę angielskiego w wersji light. Proponowane poniżej zabawy będą dla nich przyjemną formą spędzenia czasu, a zarazem okazją do powtórzenia słownictwa. Pierwsze dwie propozycje stawiają na swobodną produkcję języka (fluency of speaking). Będzie to miła odmiana od aktywności sprawdzających accuracy, które zazwyczaj przeważają podczas lekcji z najmłodszymi (głównie w postaci przypominania sobie konkretnych słówek i nazywania flashcards). To co, przebrania już gotowe?

Hungry monster

Ta gra to hit – wytłumaczenie i demonstracja zasad nie zajmuje dłużej niż 2 minuty, a od tej pory uczniowie będą prosić, żeby pobawić się w głodnego potwora prawie na każdej lekcji! Będziesz potrzebować tylko fl ashcards – mogą dotyczyć aktualnie omawianego działu lub stanowić miszmasz słówek z całego roku szkolnego. Ważne, aby było to słownictwo opanowane już przez dzieci, ponieważ ta gra jest formą powtórki, a nie nauki. Dzieci stają w kole, każde otrzymuje jeden obrazek i trzyma go przed sobą tak, aby wszyscy inni uczestnicy dobrze go widzieli. Nauczyciel wprowadza fabułę – mówi, że jest głodnym potworem, który szybko musi coś zjeść, najchętniej jakieś dziecko Chodzi wewnątrz koła i rozgląda się za smaczną przekąską. Jeśli monster idzie w czyimś kierunku, jedynym sposobem na uchronieniem się przed nim jest odesłanie potwora gdzieś indziej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 14  Strona 15

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you this winter?

Święta, święta i po świętach. W styczniu odkładamy wszystkie pierniczkowe, reniferkowe i mikołajkowe materiały do pudeł, które ponownie wyciągniemy dopiero za rok. Co dalej? Zima trwa w najlepsze,...

Czytaj więcej

Penguins in action

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby pingwiny zaczęły latać lub... oglądać telewizję? Ja już wiem! Byłaby to świetna okazja do nauczenia dzieci angielskich nazw czynności!

Czytaj więcej
To Top ↑