Wakacje… cóż to za wspaniały czas! Po wielu miesiącach wytężonej pracy nareszcie nadszedł wyczekiwany odpoczynek – najlepiej nad morzem lub w górach. Często jednak, zanim „oddelegujemy się” na urlop, bierzemy udział w różnego rodzaju półkoloniach lub innych letnich zajęciach. Nie są to standardowe lekcje, ale oczekuje się, że będą jeszcze bardziej kreatywne niż te prowadzone w ciągu roku. Nic dziwnego – podczas wakacji dzieci potrzebują nie tylko odpocząć, ale również przeżyć prawdziwe przygody. Jak jednak to zrobić, skoro całe 10 miesięcy zmagań za nami i pomysły w nawet najbardziej kreatywnej głowie już się wyczerpują?

Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę. Wakacyjne zajęcia nie muszą być trudniejsze do przygotowania niż standardowe. Wręcz przeciwnie – mogą być łatwiejsze, a zarazem efektywniejsze. Proponuję wprowadzić tzw. system projektowy. Co to takiego? Jest to przede wszystkim nieszablonowe podejście do prowadzenia zajęć. Warto wykorzystać różne umiejętności i zdolności dzieci do zgłębienia danego zagadnienia. Projekt może być przeprowadzany podczas jednego spotkania lub przez kilka dni.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21  Strona 22  Strona 23  Strona 24

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Powtórkowe szaleństwo

Koniec roku szkolnego to idealny moment na wszelkiego rodzaju powtórki i podsumowania, nawet z najmłodszymi dziećmi. Powtórzenie materiału nie zawsze musi być czymś nudnym i przykrym dla...

Czytaj więcej
To Top ↑