Wielkanoc już niebawem, więc najwyższy czas rozpocząć przygotowania do zajęć o tematyce wielkanocnej. Jeśli szukacie prostych aktywności, do których nie musicie się specjalnie przygotowywać, koniecznie przeczytajcie propozycje Marleny Kubelczuk, które na pewno urozmaicą wasze zajęcia i zaangażują wszystkich uczniów.

Sit down, please!

Nauczyciel prosi dzieci, aby wstały i zrobiły duże koło. Następnie wyjaśnia, że muszą słuchać uważnie wyrazów, które po kolei będą wymieniane i na ustalone słowo muszą natychmiast usiąść. Przykładowo nauczyciel wymienia ciąg słów, np. Easter Bunny, basket, lamb, jelly beans i na hasło Easter Bunny wszyscy siadają. Jeśli uczniowie opanują zasady można przyśpieszyć i wymieniać coraz krótsze serie, aby dzieci miały wiele okazji do siadania i wstawania. W trakcie zabawy zmieniamy również wyrazy, tak aby była możliwość utrwalenia jak największego zakresu słownictwa.

Freeze!

Nauczyciel rozpoczyna zabawę poprzez wypowiedzenie zdania: I see Easter bunnies, które oznacza, że wszystkie dzieci zamieniają się w zajączki (mogą tańczyć, podskakiwać, spacerować po całej sali) natomiast, kiedy nauczyciel powie hasło: Freeze! – wszyscy stają nieruchomo.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

This is my family!

Rodzina to temat, który dzieci wprost uwielbiają. Omawiany na zajęciach wzbudza zdecydowanie pozytywne emocje. Jest bliski ich sercu, każdy ma coś do opowiedzenia. Jednak koncepty, które...

Czytaj więcej

Let’s solve a mystery

Wszyscy uczniowie lubią się uczyć poprzez zabawę, szczególnie z nutką rywalizacji. Świetną okazją do tego są propozycje od Moniki Niedźwiedzkiej, które pasują do zdecydowanej większości...

Czytaj więcej
To Top ↑