Wiosną warto włączyć więcej ruchu do zajęć i przenieść klasowe aktywności na szkolne boisko czy do parku. Uczniowie w ostatnim czasie spędzali wiele godzin przed ekranem, dlatego stworzenie listy wiosennych zabaw językowych pozwoli wam zmotywować ich do nauki i zapewni wiele pozytywnych emocji, które są niezbędne, aby nauka była efektywna.

I SPY WALK
Pierwszą propozycją są trzy wersje zabawy I Spy Walk. Przed przystąpieniem do działania należy zgromadzić przedmioty, karty zadaniowe lub obrazkowe, które trzeba umieścić w kryjówkach na boisku, w pobliskim parku, na placu zabaw lub na terenie placówki. Aby uatrakcyjnić zabawę – karty zadaniowe warto umieścić w kopertach lub pojemnikach. W zależności od tego, co musi być powtórzone, dobieramy zakres leksykalny.

Wersja 1
Uczniowie otrzymują kartę ze słówkami lub obrazkami, które mają być odnalezione podczas spaceru.

Wersja 2
Uczniowie znajdują pierwszą kryjówkę umieszczoną blisko miejsca „startu”, w której ukryto kopertę/pojemnik z zadaniem. Następnie podążają za wskazówkami umieszczonymi pod zadaniem.

Wersja 3
Uczniowie otrzymują „mapę skarbów” – dzięki niej trafią do kryjówek, w których umieszczono zadania do wykonania.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wielkanoc metodą stacji

Wprowadzanie różnorodnych metod oraz narzędzi pracy to ważny element zajęć. Rolą nauczyciela jest zainteresowanie uczniów przedmiotem i utrzymanie na odpowiednim poziomie ich ciekawości...

Czytaj więcej

Easter is coming soon

Wraz z nadejściem wiosny wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Są to najbardziej radosne i kolorowe święta w całym roku. Przygotowałam kilka pomysłów, które przydadzą się w nadchodzącym...

Czytaj więcej
To Top ↑