Ahoj przygodo! Z pewnością większość z was nie może się już doczekać wakacyjnych przygód, jednak przed nami jeszcze ostatnie miesiące szkoły. Zbierzmy więc wspólnie siły, przed wami czerwcowe inspiracje językowe! Oczywiście proponowane aktywności z powodzeniem możecie wykorzystać również podczas pierwszych dni w nowym roku szkolnym, aby powtórzyć słownictwo i powspominać wakacyjne podróże.

Wprowadzenie − hidden picture

By wejść w nowy temat, posłuży nam aplikacja Image Reveal Tool. W wyszukiwarce internetowej wybieramy darmowy wakacyjny obrazek. Wstawiamy go do aplikacji i zakrywamy. Możemy wybrać, iloma płytkami zostanie przykryty obrazek, dzięki temu przećwiczymy również cyfry po angielsku. Ochotnicy podnoszą ręce i wybierają cyfrę, którą następnie nauczyciel odkrywa. W momencie gdy któreś dziecko rozpozna, co jest na obrazku, może się zgłosić i odpowiedzieć.

Kliknijcie w link, aby przejść do aplikacji https://www.classtools.net/reveal/

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Morskie opowieści

 

Wakacyjne zajęcia plastyczno-techniczne obfitują bardzo często w morskie opowieści. To zabawy z rybami i innymi wodnymi stworzeniami. Króluje tu kolor niebieski, ale nie brak...

Czytaj więcej
To Top ↑