Jeżeli jeszcze nie znacie świetnej książki Nicka Sharratta pt. Shark in the Park, która jest pierwszą z serii trzech (kolejne części to Shark in the Dark oraz Shark in the Park on a Windy Day), ten artykuł zdecydowanie jest dla was!

Natomiast jeżeli znacie i lubicie wprowadzać ją na swoje zajęcia, również zachęcamy do zapoznania się z pomysłami, przygotowanymi przez Marysię Bursche, na odgrywanie tej historii. Dobra zabawa gwarantowana!

Shark in the Park to wbrew pozorom nie opowiadanie o rekinie, a o chłopcu. Timothy Pope uwielbia bawić się swoją ulubioną zabawką – telescope. Zabiera ją nawet do parku, gdzie, patrząc przez ową lunetę, spostrzega różne rzeczy, które w powiększeniu przypominają płetwę rekina wystającą z wody.

Za każdym razem okazuje się jednak, że to nie płetwa rekina, a ucho kota, skrzydło ptaka uniesione do góry czy charakterystyczna fryzura taty chłopca. Tak można w dużym skrócie opowiedzieć treść wybranej przeze mnie lektury. Oczywiście cała książka z fantastycznymi ilustracjami Nicka Sharratta prezentuje się znacznie lepiej – jeżeli chcecie poznać i zobaczyć tę historię w całości...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 14  Strona 15  Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po...

Czytaj więcej

Let’s be active!

Zajęcia na świeżym powietrzu kojarzą się zwykle z okresem przedwakacyjnym, ale czy takie zajęcia można i warto przeprowadzić również we wrześniu?

Oczywiście, że tak! Na zewnątrz nie...

Czytaj więcej
To Top ↑