Niech żyją wakacje! Wypływamy na głębokie wody storytellingu. W programie wycieczka na plażę oraz inspiracje podczas zajęć o środkach transportu. Przedstawiamy aż dwie książkowe propozycje na wakacyjne zajęcia z efektem WOW oraz kreatywne pomysły na aktywności nimi inspirowane. Uwaga! Artykuł zaraża optymistyczno-słonecznym nastrojem.

Seria I thought I saw … od Templar Books liczy aż 8 tytułów. Są to twardostronicowe książki pełne ruchomych elementów (bardzo porządnie wydane – zdecydowanie długowieczne, nawet w kontakcie z najmłodszymi uczniami). W każdej z nich poszukujemy ukrywającego się zwierzaka, który jest głównym bohaterem. Do wyboru mamy pandę, krokodyla, małpę, pingwina, lwa, niedźwiedzia, słonia oraz dinozaura. Serię wyróżnia prosty, wpadający w ucho tekst, ruchome elementy oraz przyciągające oko ilustracje.
Jeśli szukacie inspiracji na zajęcia w klimacie plażowowakacyjnym – książka I thought I saw a… penguin będzie strzałem w dziesiątkę! Podczas lektury uczniowie poszukują pingwina, który ukrywa się na plaży. Przy okazji poznają wakacyjne słówka, takie jak: sunshade, sandcastle, beach hut, czy też beach ball. Biorąc na storytellingowy warsztat tę książeczkę, możemy również przećwiczyć przyimki miejsca.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s have a picnic!

Jeśli szukacie inspiracji na wakacyjne zajęcia lub warsztaty z maluchami – koniecznie przygotujcie kosz piknikowy oraz koc i zabierzcie swoich uczniów na piknik! Przygotowaliśmy scenariusz...

Czytaj więcej

It’s picnic time!

Co powiecie na piknik? W końcu lato to idealny czas na zabawy na świeżym powietrzu, a piknik to nie tylko jedzenie. A gdyby tak zorganizować piknik w klasie? Tak! Koniecznie przeczytajcie scenariusz...

Czytaj więcej
To Top ↑