Przed nami dwa niecodzienne święta: Cat Day (8 sierpnia) oraz Dog Day (26 sierpnia). Za pomocą czworonożnych przyjaciół z łatwością wprowadzimy tematykę związaną ze zwierzakami domowymi. Pomysły opisane w artykule udowodnią, że książka to coś więcej niż tekst i ilustracje! Na warsztat weźmiemy nieszablonowe tytuły od wydawnictwa Walker Books, które w interaktywny sposób zaproszą uczniów do aktywnej opieki nad zwierzętami. Znany i lubiany temat pets świetnie sprawdzi się na zajęciach po wakacjach. Można go wykorzystać do szybkiej powtórki lub do zaprezentowania tematu w niecodziennej, zaskakującej odsłonie.

The Dog Book to książka, której głównym bohaterem jest uroczy psiak. Zadaniem czytelnika jest aktywna opieka nad nim. Gdy się budzi, trzeba koniecznie podrapać go po plecach. Gdy ucina sobie nieplanowaną drzemkę, trzeba szybko krzyknąć i nim potrząsnąć, aby wstał i przestał leniuchować. Jeśli z zadowoleniem merda ogonem, koniecznie zasługuje na porządne wygłaskanie. Gdy uczymy go komendy sit, należy pamiętać o nagrodzie i z zadowoleniem pochwalić go, mówiąc: good dog. Gdy psiak pobrudzi się błotem, goniąc piłeczkę, każde z dzieci musi go wytrzeć, robiąc ręcznik z kawałka swojej koszulki. Gdy zmęczony całodniowym brykaniem będzie chciał położyć się spać, należy koniecznie podrapać go pod bródką i powiedzieć: good night.

 

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you tody?

Uczniowie bardzo lubią zajęcia poświęcone emocjom. Warto wykorzystać ten temat, aby poznać również ich nastroje. Wystarczy kilka kartek kolorowego papieru, papierowe talerzyki oraz wydrukowane...

Czytaj więcej
To Top ↑