Przedwakacyjne zajęcia to idealny czas na zaprezentowanie storytellingu w nowej, nieszablonowej odsłonie. Książki nie będą grały pierwszych skrzypiec, w artykule znajdziecie inspiracje do stworzenia ekologicznego teatrzyku z kartonów i tektury. Zobaczycie, jak w łatwy i szybki sposób zaadaptować klasyczne baśnie na potrzeby zajęć językowych.

Na warsztat bierzemy dwie znane i lubiane baśnie: „Czerwonego Kapturka” oraz „Trzy Małe Świnki”. W dalszej części artykułu znajdziecie ich uproszczone wersje, które idealnie sprawdzą się w teatralnej odsłonie. Czytelna czcionka oraz jasny podział tekstu ułatwią jego prezentację podczas przedstawienia.
Na stronach 29 i 31 znajdziecie zestaw gotowych bohaterów do przedstawienia o trzech małych świnkach. Do stworzenia pacynek potrzebne będą długie drewniane patyczki (np. do szaszłyków), tektura (np. kawałek starego kartonu) oraz klej. Po wycięciu obrazków wystarczy przykleić je do kawałków tektury, pamiętając, aby między warstwami umieścić patyczek. Elementy potrzebne do teatrzyku o Czerwonym Kapturku znajdziecie w strefie PREMIUM online.
W zależności od tego, czy teatrzyk chcecie wykorzystać podczas zajęć online, czy też stacjonarnych – przygotowałam dwie propozycje jego wykonania.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30  Strona 31  Strona 32  Strona 33

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze...

Czytaj więcej

Hey, hey, hey, the USA!

W polskich szkołach i przedszkolach chętnie obchodzimy święta typowe dla Wielkiej Brytanii i z przyjemnością uczymy o rodzinie królewskiej. Chcemy zafascynować uczniów zwyczajami europejskich...

Czytaj więcej
To Top ↑