Zima to czas magiczny. I myślę, że dla niejednego z nas najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. To idealny moment, by zaprzyjaźnić się z książką. Szczególnie taką, która jest dla nas źródłem inspiracji i kopalnią pomysłów. Dzisiaj chciałbym zabrać Was w podróż do dalekiej Antarktydy, skąd pochodzi Pipkin – bohater książki How big is a million? opublikowanej przez wydawnictwo Usborne. Nie mam wątpliwości, że to wymarzona zimowa opowieść zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Idealna na zajęcia angielskiego, warsztaty językowe i długie zimowe wieczory.

Świat kolorowych, inspirujących, anglojęzycznych książek dla dzieci na dobre wchodzi „na salony”, a idea storytellingu coraz chętniej wykorzystywana jest przez nas, nauczycieli, podczas lekcji. Osobiście uwielbiam książki i chętnie sięgam po nie na swoich zajęciach. Dzięki nim lekcje stają się atrakcyjne, a uczniowie zmotywowani do nauki. Książki takie jak How big is a million? są nie tylko pretekstem do zapoznania uczniów z angielskimi słówkami, ale przede wszystkim zachętą dla dzieci do czytania w każdej wolnej chwili. Brytyjska książeczka urzekła mnie, gdy tylko trafiła w moje ręce. Kiedy po raz pierwszy przeczytałam swoim uczniom historię Pipkina, dzieci nie mogły wzroku od książki. Jestem przekonana, że podbije również serca waszych uczniów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you this winter?

Święta, święta i po świętach. W styczniu odkładamy wszystkie pierniczkowe, reniferkowe i mikołajkowe materiały do pudeł, które ponownie wyciągniemy dopiero za rok. Co dalej? Zima trwa w najlepsze,...

Czytaj więcej

Penguins in action

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby pingwiny zaczęły latać lub... oglądać telewizję? Ja już wiem! Byłaby to świetna okazja do nauczenia dzieci angielskich nazw czynności!

Czytaj więcej
To Top ↑