Wreszcie nadeszło upragnione lato i wakacje, a wraz z nimi mnóstwo wolnego czasu. Jak zamierzacie go wykorzystać? Dziś przedstawię wam kogoś, komu pomysłów na aktywne spędzenie wakacji nie brakuje. Tym kimś jest Mały Króliczek, bohater mojej najnowszej historyjki Little Rabbit’s holiday.

Choć wakacje kojarzą się głównie ze słońcem i upałem, wszyscy nie raz przekonaliśmy się, że pogoda bywa zawodna. Dlatego też nie zawsze uda nam się poprowadzić wakacyjne zajęcia na dworze, a będąc na wakacjach, trzeba być przygotowanym na wszystko. Polskie lato jakie jest, każdy wie – pogoda niestety jest kapryśna. Dość boleśnie przekonuje się o tym Mały Króliczek – dzięki temu uczniowie będą mieli jednak okazję powtórzyć zwroty związane z pogodą. Być może widzieliście moją poprzednią historyjkę Little Rabbit goes on holiday, która dostępna jest na moim blogu little-english-playground.blogspot.com. Mały Króliczek po wielu wątpliwościach wybiera się w podróż nad morze. Dziś dzielę się z wami jego dalszymi losami, bo pomysłów na aktywne spędzenie wakacji Małemu Króliczkowi nie brakuje.

The story

Po przeczytaniu historyjki warto sprawdzić, w jakim stopniu zrozumieli ją uczniowie. Można zacząć od pytań ogólnych, których uczniowie na pewno się spodziewają, np. What’s Little Rabbit doing on Monday? What’s the weather like on Tuesday? How does Little Rabbit feel on Wednesday? Warto jednak zaskoczyć uczniów i po kilkukrotnym czytaniu (i oglądaniu!) historyjki, zapytać np. What colour is Little Rabbit’s bike? What colour is his kite? Oczywiście nie musimy oczekiwać, że nasi uczniowie zapamiętają wszystko – historyjka powinna być w zasięgu ich wzroku – być może wydrukujecie ją w większym formacie i powiesicie na tablicy? A może rozdacie uczniom ich własne egzemplarze?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21  Strona 22  Strona 23

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

To Top ↑