Julii Donaldson nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu angliście pracującemu z dziećmi. Marysia Bursche w poprzednim numerze umieściła jej nazwisko na liście książeczkowych must have każdego anglisty i ja się pod tym podpisuję! Dziś podzielę się z Wami pomysłami na zajęcia z wykorzystaniem książki Room on the broom fenomenalnego duetu Julia Donaldson i Axel Scheffl er. Mam nadzieję, że przekonam Was, iż jest to lektura zarówno dla przedszkolaków, jak i nieco starszych uczniów.

Room on the broom opowiada o czarownicy podróżującej na miotle wraz ze swoim kotem. Czarownica ta niestety ma pecha i co rusz gubi kolejne przedmioty – a to wiatr zwiewa jej kapelusz albo kokardę z warkocza, a to gubi różdżkę. Na szczęścia pomagają jej spotkane przypadkowo zwierzęta: pies, ptak i żaba. W zamian za pomoc zajmują miejsce na miotle i podróżują dalej z czarownicą. Niestety, miotła nie wytrzymuje ciężaru pasażerów i się łamie. Sytuacja robi się niebezpieczna, bo na czarownicę ostrzy sobie zęby nie kto inny jak smok.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 11  Strona 12  Strona 13  Strona 14

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to the forest

Wreszcie rozpoczął się rok szkolny! W powietrzu czuć już jesień, która zachęca do wykorzystania na zajęciach kolorowych skarbów natury. Po wakacyjnym wypoczynku, dzieci są pełne energii...

Czytaj więcej
To Top ↑