Zaledwie chwilę temu zaczynaliśmy rok szkolny, a tu już święta Bożego Narodzenia za pasem! Czy Wy też je tak uwielbiacie? To mój ulubiony czas w roku! Zawsze niecierpliwie czekam na 1 grudnia i wtedy zaczynam już przemycać na zajęciach świąteczne treści. Jeśli jednak czujecie, że 3 tygodnie to za dużo czasu na zajmowanie się wyłącznie tematyką bożonarodzeniową, to dziś mam coś dla Was: opowiadanie Santa, Santa, where are you? Nie dajcie się zwieść tytułowi! Święta są tu niejako tłem, a treść pozwala na powtórzenie tematu rodziny i domu, możecie więc śmiało zacząć jej omawianie na długo przez Bożym Narodzeniem.

Before reading

Aby wzbudzić zainteresowanie uczniów, możesz przynieść na zajęcia ciasteczka i mleko (prawdziwe albo ilustracje czy zdjęcia). Zapytaj, komu mogłyby smakować i komu można je zaserwować.

Gdy dzieci odkryją prawdę, możecie przejść do wysłuchania piosenki „Santa Where Are You” z repertuaru Super Simple Songs. Dzięki niej wprowadzisz pytanie Santa, where are you?, które będzie się pojawiać w opowiadaniu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gingerbread family

Zima za pasem i choć do kalendarzowej pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, dookoła panuje już świąteczna atmosfera. Bałwany, płatki śniegu i rękawiczki możemy jednak odłożyć na bok, bo nadeszła pora...

Czytaj więcej
To Top ↑