Dokładnie tak – ta książka to absolutny must have na półce każdego anglisty pracującego z dziećmi. Książka wyjątkowa, świetnie napisana, bardzo ładnie zilustrowana, inspirująca i dająca ogrom możliwości do wykorzystania na zajęciach. Dziś przedstawiam Wam pomysł, który super sprawdzi się nie tylko w grupach przedszkolnych!

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z We’re Going on a Bear Hunt krótkie streszczenie: w pewien piękny słoneczny dzień cała rodzina wybiera się na polowanie na niedźwiedzia. Z dużym zapałem i zamiarem złapania jakiejś okazałej sztuki, przemierzają po kolei okoliczne łąki, przeprawiają się przez rzekę, zabłocone pole, las, a nawet zamieć śnieżną, by ostatecznie trafić do ciemnej jaskini. Jednak wraz z dojrzeniem w niej pierwszych oznak napotkania prawdziwego niedźwiedzia, wcześniejszy zapał pryska i w wyjątkowo szybkim tempie wszyscy udają się z powrotem do domu, mierząc się ponownie ze wszystkimi napotkanymi przeszkodami.

Powtarzający się i świetnie skonstruowany tekst czyni całą historię idealną nie tylko do czytania, lecz także zobrazowania za pomocą gestów, co najlepiej prezentuje sam autor – Michael Rosen.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 17  Strona 18  Strona 19

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to London!

Wakacje za pasem, czas na planowanie podróży małych i dużych! Dziś zabiorę Was i Waszych przedszkolaków na krótką wycieczkę po Londynie! Razem wsiądziemy do londyńskiego autobusu,...

Czytaj więcej
To Top ↑