Halloween jest nieodzowną częścią lekcji kulturowych, dlatego planując jesienne zajęcia warto przemycić treści inspirowane tym wydarzeniem. Przebieranki, strachy i słodycze to zdecydowanie ulubione klimaty wszystkich dzieci niezależnie od wieku czy kraju, w którym żyją. Moda na Halloween zaowocowała ogromną różnorodnością tytułów książek o czarownicach, duchach, szkieletach, czarnych kotach itd. Co najważniejsze, z pozoru przerażające postaci przedstawione zostają w bardzo humorystyczny sposób. Pozwala to najmłodszym odbiorcom oswajać najróżniejsze strachy. Jeśli jesteście gotowi na przerażająco-śmieszne inspiracje książkowe, zapraszamy do lektury!

Dzisiejsza storytellingowa propozycja na halloweenowe zajęcia to absolutny must-have nauczyciela języka angielskiego. Książka pt. What’s in the Witch’s Kitchen? to flagowy tytuł Nicka Sharatta, znanego z niepowtarzalnych ilustracji, ogromnego poczucia humoru oraz rymowanych opowieści. Autor zabiera nas na ekscytującą wyprawę do tajemniczej kuchni wiedźmy. Cukierek albo psikus – to od czytelnika zależy, co znajdzie w jej zakamarkach. Podczas lektury zaglądamy do lodówki, miski, dzbanka na herbatę, puszki na ciasteczka, tostera, szafki oraz słoika. Książka wyposażona jest w „magicznie” zmieniające się okienka. W zależności od tego, czy czytelnik otworzy dane okienko w prawo czy w lewo, znajdzie tam przyjemną niespodziankę lub też coś bardzo, bardzo upiornego.


What’s in the toaster in the Witch’s Kitchen?
Open it left or open it right,
Will it make your month water or turn your hair white?
Gdy otworzymy okienko w tosterze w lewo – widzimy some
crunchy hot toast!, gdy jednak zrobimy to w prawo, pojawi się
a grumpy burnt ghost!.

 

Rymowany tekst oraz przezabawne przedmioty, które kryją się w zakamarkach wiedźmowej kuchni – What’s in the Witch’s Kitchen? to pomoc dydaktyczna z efektem WOW! Czytając książkę, uczniowie zapamiętują ciekawie rymujące się wyrażenia w halloweenowym klimacie i nie tylko:


Bats with fleas – Tasty cheese
Slimy Frogspawn – Toffee Popcorn
Nasty goblin’s wee – Nice strawberry tea
Spiders and Snakes – Biscuits and cakes
A grumpy burnt ghost – Some crunchy, hot toast
Something very, very bony – Baked beans, soup and macaroni
Rabbit plops – Lollipops
 

Zabawa z książką nie kończy się jednak na otwieraniu okienek! Na ostatniej stronie widzimy czerwone drzwi, przez które należy uciec z kuchni. Nie będzie to jednak proste zadanie, gdyż po ich otwarciu wyskakuje zabawna, trójwymiarowa wiedźma, która krzyczy BOO!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 35  Strona 36  Strona 37  Strona 38  Strona 39  Strona 40  Strona 41

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Teddy bear is in my house!

Pluszowy miś to przyjaciel dzieci i dorosłych, dlatego za każdym razem, gdy pojawia się na zajęciach, wywołuje uśmiech! Podczas proponowanych zajęć – odpowiadając na pytania misia – uczniowie...

Czytaj więcej
To Top ↑