Zastanawiasz się czasem, jak w ciekawy i przede wszystkim efektywny sposób zaangażować twoich najmłodszych uczniów? Jakie aktywności proponować, by uczynić zajęcia jak najatrakcyjniejszymi, niekoniecznie spędzając na ich przygotowaniu mnóstwo czasu? Poznaj pięć pomysłów na proste, ale angażujące aktywności dla dzieci.

Wzbudź ciekawość Może wydawać się to oczywiste, jednak warto uświadomić sobie, że jeżeli chcesz zaangażować uczniów już od pierwszych chwil zajęć, koniecznie przygotuj coś, co wzbudzi ich ciekawość!

Jednym z prostszych pomysłów jest wykorzystanie tajemniczego pudełka (Mystery Box) lub torby, w których ukryjesz przygotowane na zajęcia materiały. Ty będziesz wiedzieć, co znajduje się w środku, ale twoi uczniowie – nie. Pozwól im pozgadywać, co to może być, na podstawie dźwięków, za pomocą dotyku lub zapachu. Ich ciekawość związana z odkryciem „tajemnicy” będzie jeszcze większa, gdy będą chcieli dowiedzieć się, czy ich przypuszczenia były słuszne. Pamiętaj, by takiej aktywności, jak odkrywanie zawartości pudełka/torby towarzyszyło odpowiednie budowanie napięcia.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 41  Strona 42

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I’m thankful for…

Jesień to naprawdę urodzajny okres dla anglistów. Można do woli przebierać w materiałach związanych z tą kolorową porą roku oraz świętami jej towarzyszącymi. Bardzo często w całym boomie na Halloween...

Czytaj więcej
To Top ↑