Powrót do szkoły nie jest łatwy nie tyko dla uczniów, lecz także (co tu kryć) dla nauczycieli. Wielu z nas już w sierpniu zaczyna planowanie pierwszych zajęć w nowym roku szkolnym. Jak przygotować lekcje, żeby zaproponować dzieciom coś nowego, żeby zaciekawić je nauką już od pierwszych zajęć? Tutaj zazwyczaj pojawia się problem. Bardzo często pracujemy już wiele lat i każdego roku korzystamy z tych samych pomysłów, popadając w rutynę. Warto przygotować nowe ćwiczenia, które zaangażują również… nas samych.

Często o tym zapominamy, a wiadomo przecież, że już samo podejście nauczyciela do lekcji i nauczanego przedmiotu ma ogromny wpływ na motywację uczniów. Dużym wyzwaniem są również pierwsze zajęcia z nowymi grupami, szczególnie tymi licznymi, ponad dwudziestoosobowymi. W swojej pracy również spotykam się z tak dużymi klasami i dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na zajęcia integracyjne, które doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27  Strona 28

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wycisz grupę na piątkę!

Jak wiadomo, praca z dziećmi do łatwych nie należy. Najmłodsi uczniowie mają superpamięć, ale krótkotrwałą, lubią różnorodność, ale nie przesyt, są żywi i potrafi ą zarazić pozytywną energią,...

Czytaj więcej
To Top ↑