W niniejszym numerze „Get Creative!” przedstawiam Wam przykładowy rozkład materiału na miesiące grudzień i styczeń, opracowany pod kątem grup przedszkolnych, zawierający propozycje piosenek i zabaw do wykorzystania podczas zajęć o danej tematyce. Proponowany układ treści może stanowić punkt wyjściowy do bardziej lub mniej rozbudowanego rozkładu materiału czy planu pracy dostosowanego do indywidualnych potrzeb nauczyciela oraz poszczególnych grup wiekowych.

It’s blue, it’s red...

Do zabawy potrzebne będą czarno-białe obrazki przedstawiające przedmioty, których nazwy uczniowie mają utrwalić, oraz kolorowe kartki lub np. obręcze gimnastyczne w różnych kolorach (być może takowe znajdują się w Twojej placówce).

Nauczyciel rozdaje dzieciom obrazki, przy okazji nazywając lub prosząc o nazwanie tego, co się na nich znajduje (w zależności od możliwości uczniów), kolorowe kartki rozkłada na podłodze tak, żeby dało się między nimi swobodnie poruszać. Może przy okazji wykorzystać muzykę, do której dzieci będą tańczyć. Gdy ta ucichnie, zadaniem nauczyciela jest wymyślanie zdań typu: Teddy bear is red, Doll is purple, Car is orange itp., a zadaniem dzieci, które trzymają odpowiednie obrazki, umieszczenie ich na kartce odpowiedniego koloru lub w kolorowej obręczy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 43  Strona 44  Strona 45  Strona 46

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gingerbread family

Zima za pasem i choć do kalendarzowej pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, dookoła panuje już świąteczna atmosfera. Bałwany, płatki śniegu i rękawiczki możemy jednak odłożyć na bok, bo nadeszła pora...

Czytaj więcej
To Top ↑