Jak to się dzieje, że niektórzy nauczyciele budzą się rano z uśmiechem na twarzy i cali w skowronkach pędzą do szkoły, a inni od pierwszego września odliczają dni do końca roku szkolnego? Sprawdźcie, jak podsycać płomienie w lektorskim sercu i nie dopuścić do wypalenia zawodowego.

 

Trudno dziwić się uczniom, że nudzą się na lekcjach, jeśli ty sama/sam czasem tracisz zaangażowanie. Gdy wpadasz w rutynę wypełniania dzienników, realizowania podstawy programowej i ciągłej walki o zainteresowanie uczniów, nie trudno o znużenie i powtarzalność. Dlatego warto od czasu do czasu wybrać się na któreś ze zwariowanych wydarzeń skierowanych wyłącznie dla lektorów. Rynek konferencji i szkoleń rośnie i już prawie w każdym dużym mieście można znaleźć coś dla siebie. Zdecydowana większość tego typu spotkań jest na naprawdę doskonałym poziomie merytorycznym i organizacyjnym. A jeśli zsumujesz, ile radości możesz potem zyskać, wcielając w życie prezentowane pomysły oraz ile czasu zyskasz, wykorzystując później tę wiedzę, nie będziesz żałować pieniędzy wydanych na wpisowe!

Konferencje i szkolenia to też niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się na żywo z innymi pasjonatami uczenia. Możesz wreszcie poznać osobiście prelegentów, których kojarzysz z Internetu, i nawiązać mnóstwo wartościowych znajomości z innymi uczestnikami.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21  Strona 22

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Time for health

Zajęcia związane ze zdrowiem są często pomijane przez nauczycieli, jeśli oczywiście nie ma ich w podstawie programowej. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których...

Czytaj więcej

World Health Day

Ileż radości i wrażeń, które mocno zapadają w dziecięcą pamięć razem z angielskim słownictwem, dają nam „brudzące” zabawy. Proponujemy pójść dalej...

Czytaj więcej
To Top ↑