Dołujesz się myślą o tym, jak pogarsza się twój angielski? Biczujesz się za to, że jesteś magistrem anglistyki, a uciekają ci słówka? Jeżeli uczysz zbyt wiele grup/zbyt długo na podstawowym poziomie – to całkowicie normalne. Nie używasz, czyli zapominasz. Nie denerwuj się tym ani sobie tego nie wyrzucaj. Nie warto się tym zamartwiać – trzeba działać! A ja uchylę rąbka tajemnicy, jak sobie z tym radzę.

Czy kiedykolwiek pomyślałaś/eś sobie:

  •  Jak to było po angielsku?
  •  Kiedyś znałam/em więcej synonimów słówek.
  •  Jak używało się tej konstrukcji?
  •  Kiedyś wiedziałam/em co to znaczy.
  •  Ale trudno mi teraz zebrać myśli po angielsku.
  •  Nie jestem już taka/taki płynna/y w rozmowie.
  •  Nie dosłyszałam/em? Czy możesz powtórzyć? Ech, nie rozumiem.

I spanikowałaś/eś? Dołujesz się myślą o tym, jak pogarsza się twój angielski? Biczujesz się za to, że jesteś magistrem anglistyki, a uciekają ci słówka?

Jeżeli uczysz zbyt wiele grup/zbyt długo na podstawowym poziomie – to całkowicie normalne. Nie używasz, czyli zapominasz. Nie denerwuj się tym ani sobie tego nie wyrzucaj. Nie warto się tym zamartwiać – trzeba działać! A ja uchylę rąbka tajemnicy, jak sobie z tym radzę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 50  Strona 51  Strona 52  Strona 53

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosenne zabawy językowe

Wiosną warto włączyć więcej ruchu do zajęć i przenieść klasowe aktywności na szkolne boisko czy do parku. Uczniowie w ostatnim czasie spędzali wiele godzin przed ekranem, dlatego stworzenie listy wiosennych...

Czytaj więcej

Tea with the queen

Chyba każdy nauczyciel angielskiego, a także osoba ucząca się tego języka, chociaż raz w życiu chciałaby spotkać (albo choć z daleka zobaczyć) królową Elżbietę II. Mnie marzy się wspólna...

Czytaj więcej
To Top ↑