Uwielbiam marcowe zajęcia. Marzec to miesiąc, któremu towarzyszy zieleń, czasem tylko w klasie, a czasami również na zewnątrz. Kolor ten związany jest z dwoma ważnymi wydarzeniami: początkiem kalendarzowej wiosny oraz St. Patrick’s Day. Chyba nie będzie błędem stwierdzenie, że Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, jest jednym z najważniejszych świąt krajów anglojęzycznych. Święto zyskuje popularność na całym świecie i coraz chętniej do radosnego świętowania przyłączają się ludzie w najróżniejszych zakątkach świata. Nie wyobrażam sobie nie wspomnieć o tym dniu podczas zajęć – to świetna okazja do przeprowadzenia lekcji kulturowej. Spisałam dla Was kilka pomysłów, które można wykorzystać właśnie podczas takiej lekcji.

W proponowanych zabawach elementami odnoszących się bezpośrednio do irlandzkiej kultury są m.in. Leprechaun – skrzat z folkloru irlandzkiego oraz jego kapelusz, a także shamrock, czyli trójlistna koniczyna – symbol Irlandii. Zabawa z monetami nawiązuje do Leprechauna, który nosi ze sobą sakiewkę z monetami oraz zna miejsce, w których ukryty jest skarb, tzw. pot of gold.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 32  Strona 33  Strona 34  Strona 35  Strona 36

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you this winter?

Święta, święta i po świętach. W styczniu odkładamy wszystkie pierniczkowe, reniferkowe i mikołajkowe materiały do pudeł, które ponownie wyciągniemy dopiero za rok. Co dalej? Zima trwa w najlepsze,...

Czytaj więcej
To Top ↑