Czy w dobie technologii, w świecie zdominowanym przez smartfony i tablety jest miejsce na proste, urokliwe i niezwykle mądre historie? Udowodnię wam dzisiaj, że tak. I że nawet najprostsza i krótka książka może być początkiem fascynującej podróży. Nawet jeśli ta podróż rozpoczyna się pewnego letniego popołudnia w okolicach zagrody, gdzie pewien baaardzo głodny lis stara się za wszelką cenę zdobyć coś do zjedzenia. Pełna humoru, wartkiej akcji i niespodziewanego zakończenia historia lisa opowiedziana w książce Fox on a box wydawnictwa Usborne to lektura obowiązkowa nie tylko dla dzieci, które kochają psotne zwierzaki. Koniecznie muszą poznać ją ci, którzy poprzez czytanie książek pragną rozwijać zdolności językowe swoich uczniów oraz własnych dzieci.

Jeżeli zastanawiacie się, jak zachęcić dzieci do słuchania bajek, angażowania w procesie czytania czy aktywnego udziału podczas storytelling – uważnie pomyślcie nad wyborem odpowiedniej książki. Od tego będzie zależało, czy dzieci chętnie będą słuchały opowiadania oraz czy chętnie wezmą udział w zabawach, które im zaproponujecie podczas wspólnego czytania.

Mój wybór na dzisiaj dla was to Fox on the box. Na pierwszy rzut oka książka jest niepozorna. Kiedy jednak przyjrzycie się jej dokładnie, dostrzeżecie drzemiący w niej potencjał. Krótkie zdania, proste frazy, dużo rymów – wykorzystajmy je do wzmacniania zdolności językowych, utrwalania słówek i prostych zdań w języku angielskim. Podobnie jak w pozostałych książkach wydawnictwa Usborne z serii Phonics Readers. Jeśli podczas czytania dorzucicie do książki kilka gadżetów, fl ashcards czy piosenkę, które wykorzystacie w trakcie czytania – dobra zabawa i sukces gwarantowane.

Lis w akcji

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Bez dwóch zdań nasi bracia mniejsi są jednymi z najurokliwszych bohaterów bajek. Im bardziej niepokorne, zawadiackie i śmieszne, tym bardziej je kochamy. Świetnie napisana opowieść, w której głównym bohaterem jest pies, kot, królik czy nasz tytułowy lis, ma duże szanse na uznanie w oczach najmłodszych czytelników. Fox on the box tylko potwierdza tę regułę.

Bohaterem opowiadania Phila Roxbee Coxa oraz Stephena Cartwrighta jest niezwykle urokliwy lisek. Lisy najczęściej jawią się nam w bajkach jako postaci negatywne, które przysparzają więcej kłopotów i zmartwień niż radości. Głodny lisek z fonetycznej opowiastki wydawnictwa Usborne wyłamuje się z tej reguły.

To niezwykle radosne i urocze zwierzę, które pewnego razu, będąc w okolicach zagrody, wypatruje tajemnicze pudełko. Od razu robi z niego użytek. A że jest głodny, postanawia wykorzystać je jako drabinę, by dostać się do wymarzonych przekąsek.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Powtórkowe szaleństwo

Koniec roku szkolnego to idealny moment na wszelkiego rodzaju powtórki i podsumowania, nawet z najmłodszymi dziećmi. Powtórzenie materiału nie zawsze musi być czymś nudnym i przykrym dla...

Czytaj więcej
To Top ↑