O Halloween warto wspomnieć na zajęciach z angielskiego, bo to element kultury tego języka. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzieci bardzo lubią ten temat i żywo na niego reagują. Zanim oddacie się szaleństwu i zabawie, warto wprowadzić i utrwalić słownictwo, które związane jest z Halloween. W tym pomoże opublikowany w czasopiśmie scenariusz.

Hooray! Hooray! It’s a Halloween Day!

CELE OPERACYJNE:

Dzieci:

◦ poznają podstawowe zwyczaje związane z Halloween,

◦ utrwalają nazwy osób i przedmiotów, za które można się przebrać w czasie Halloween, rozpoznają ukryte przedmioty na obrazkach,

◦ wcielają się w rolę i odpowiadają na pytanie Who are you?,

◦ używają konstrukcji It’s a... /I’ve got a... w odniesieniu do symboli związanych z Halloween, ◦ przestrzegają reguł podczas gry w bingo,

◦ zadają pytania dotyczące własnego samopoczucia i odpowiadają na nie,

◦ przeliczają po angielsku w zakresie 6.

Strona 45  Strona 46  Strona 47  Strona 48  Strona 49  Strona 50  Strona 51  Strona 52  Strona 53  Strona 54