Zajęcia na świeżym powietrzu kojarzą się zwykle z okresem przedwakacyjnym, ale czy takie zajęcia można i warto przeprowadzić również we wrześniu?

Oczywiście, że tak! Na zewnątrz nie ograniczają nas ławki i przestrzeń klasy, takie zajęcia są nie tylko bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale również efektywniejsze niż zajęcia w klasie, ponieważ ruch, zabawa i emocjonalne zaangażowanie wzmacniają procesy uczenia się i zapamiętywania.

Dlatego póki pogoda na to pozwala, zapoznajcie się ze scenariuszem i zabierzcie swoją klasę na boisko szkolne, łąkę lub plac zabaw.

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ


Nauczyciel zaprasza dzieci na sportową olimpiadę, która odbędzie się podczas dwóch kolejnych lekcji języka angielskiego. Wyjaśnia, na czym będzie polegać – zadaniem dzieci jest zbieranie punktów-pieczątek za każde prawidłowo wykonane zadanie. Zebranie wszystkich pieczątek gwarantuje otrzymanie pucharu na koniec olimpiady.


Warm-up – body parts
(zabawa w parach)
Dzieci dobierają się w pary, każda para otrzymuje jeden balon. Zadaniem dzieci jest odbijanie balonu między sobą, tak by nie upadł na ziemię. Żeby odbić balon do kolegi, uczeń musi podać nazwę jednej części ciała, za każdym razem innej. Jeżeli...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po...

Czytaj więcej
To Top ↑