Jednym z najwdzięcznych i dających duże możliwości interpretacji tematów jest tęcza. Pokaże wam kilka pomysłów na zajęcia kulinarne i eksperymenty, które doskonale sprawdziły się w Przedszkolu Rubik Music School. Dzięki luźnej formule zajęć i pobudzającej wszelkie zmysły formie, dzieci mają możliwość, by w swobodnie użyć wszelkich struktur i funkcji języka, których nauczyły się podczas codziennych, standardowych zajęć.

Zajęcia językowe to nie tylko powtarzanie słówek i nauka nowych struktur gramatycznych. Lekcje języka obcego w pierwszym etapie edukacji to przede wszystkim świetna zabawa, budowanie pozytywnego stosunku do nauki oraz rozbudzanie kreatywności i wyobraźni. Musimy pamiętać, by działać w dobrym i przemyślanym systemie. Te przeprowadzane w przedszkolu, to dobrze zaprojektowane oraz powtarzalne schematy. Ważnym składnikiem całego systemu językowego są aktywności pobudzające kreatywność. Wywodzi się ona z natury, dlatego też tę niezwykłą zdolność należy rozwijać i pielęgnować. Dosyć istotny jest sposób realizacji kreatywnych zajęć w przedszkolu, a w szczególności częstotliwość ich występowania. Jeśli na każdej lekcji będziemy serwować dzieciom niesamowite wrażenia, to po jakim czasie my sami będziemy wykończeni szukaniem i wymyślaniem coraz to nowych aktywności. Może wyda się to banalnym stwierdzeniem, ale jestem przekonana, że wielu nauczycieli powinno często je sobie powtarzać: aby wyjątkowe zajęcia pozostały wyjątkowymi, powinniśmy je przeprowadzać raz na jakiś czas (tu również można ustalić system – raz na 2 tygodnie, raz w miesiącu). Dzięki takiemu rozwiązaniu pogłębiamy wewnętrzną motywację dzieci do nauki, a co za tym idzie, uczniowie chętniej przychodzą i biorą czynny udział w zajęciach językowych. A przecież dobrze zmotywowane dzieciaki, to grzeczne dzieciaki – wtedy problemy z dyscypliną uciekają w siną dal.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s play with bugs

Wiosna to idealny czas na oderwanie się od podręcznika i wyjście z ławek. Jednak żeby wprowadzić dzieci w wiosenny nastrój, nie musimy opuszczać szkolnej sali. Jeden z najbardziej lubianych przez...

Czytaj więcej
To Top ↑