Już niedługo rozpocznie się szaleństwo zabaw karnawałowych. Dzieci będą się licytowały, które z nich będzie miało ciekawszy strój. Emocje będą sięgały zenitu. Sytuacja, która wśród dzieci wzbudza tak wielką ekscytację, często u nauczycieli powoduje strach i zestresowanie. To właśnie na wychowawcach spoczywa ciężar organizacji tak ważnego wydarzenia w życiu przedszkola. Czasami to zadanie przypisane jest nauczycielom języka angielskiego. W niniejszym artykule poznacie kilka sprawdzonych zabaw, które sprawią, że wasza przedszkolna impreza odniesie sukces.

Podczas balu przedszkolnego jest dużo muzyki. Jakie piosenki można wykorzystać, aby dzieci się dobrze bawiły? Osobiście uważam, że każde nagranie jest odpowiednie. Mam jednak kilka ulubionych:

  1. „A Ram-Sam-Sam” to mój pierwszy wybór. Co prawda tekst piosenki nic nie znaczy, jednak nagranie pozwoli wprowadzić dzieci w nastrój zabawy. Zadaniem dzieci jest wykonywanie odpowiednich gestów podczas nagrania. Każda kolejna zwrotka jest coraz szybsza. Nagranie więc przechodzi od tempa wolnego do coraz szybszego. Przed włączeniem piosenki warto ją przećwiczyć, aby dzieci nie były zaskoczone i zdemotywowane. Jeśli grupa dobrze znosi rywalizację, dodatkowo można zaznaczyć, że te dzieci, które dotrwają do końca piosenki, będą zwycięzcami pierwszej zabawy. Proponuję wykorzystać nagranie The Learning Station.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you this winter?

Święta, święta i po świętach. W styczniu odkładamy wszystkie pierniczkowe, reniferkowe i mikołajkowe materiały do pudeł, które ponownie wyciągniemy dopiero za rok. Co dalej? Zima trwa w najlepsze,...

Czytaj więcej

Penguins in action

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby pingwiny zaczęły latać lub... oglądać telewizję? Ja już wiem! Byłaby to świetna okazja do nauczenia dzieci angielskich nazw czynności!

Czytaj więcej
To Top ↑