Przy okazji Dnia Matki czy – obchodzonego zazwyczaj w przedszkolach – Dnia Rodziny warto skupić się nie tylko na samym słownictwie czy prostych strukturach, lecz również na relacji z rodzicami. Pomogą w tym własnoręcznie przygotowane przez dzieci drobne upominki czy krótkie interpretacje anglojęzycznych piosenek.

 

Karty obrazkowe to jedna z najpopularniejszych i, moim zdaniem, bardzo wdzięcznych pomocy dydaktycznych, ale same w sobie zazwyczaj szybko nudzą się dzieciom. Dlatego kiedy zamierzam wykorzystać je na zajęciach, staram się dołączyć do nich gadżet, który mam pod ręką. Na flashcards znajdą się oczywiście: mummy, daddy, brother, sister, baby, grandma, grandpa. Pierwszy gadżet – koło fortuny, to drewniana obrotowa deska do serów, do której przykleiłam brokatową strzałkę. Rozkładam fl ashcards w kole, na jego środku stawiam koło fortuny. Dzieci kolejno kręcą i nazywają kartę wskazaną przez strzałkę. Inną opcją jest kręcenie kołem, które wskaże nam ucznia (na przykład do wykonania zadania czy nazwania ilustracji).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 36  Strona 37  Strona 38  Strona 39

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Time for health

Zajęcia związane ze zdrowiem są często pomijane przez nauczycieli, jeśli oczywiście nie ma ich w podstawie programowej. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których...

Czytaj więcej
To Top ↑