Jednymi z pierwszych słów, jakie dzieci wypowiadają w swoim życiu, są „mama” i „tata”. Są to słowa najbliższe, kojarzące się z domem, ciepłem i bezpieczeństwem. Nie inaczej sprawa ma się w nauce języków obcych – podstawowych nazw członków rodziny uczymy się zazwyczaj na samym początku przygody z językiem obcym. Przygotowałam propozycje materiałów związanych z rodziną, które będziecie mogli wykonać samodzielnie lub z uczniami, poruszając temat relacji rodzinnych. Dodatkowym atutem będzie to, że na większość z nich nie wydacie ani złotówki. W środowisku nauczycieli jest to sprawa nie bez znaczenia – warto zaangażować członków rodziny i znajomych, aby pozyskać darmowe surowce, z których wyczarujemy wyjątkowe pomoce dydaktyczne.

Rolkowe pacynki

Pacynki zrobione z rolek po papierze toaletowym będą hitem sezonu, zobaczycie! Już dawno temu zaczęłam odkładać wszystkie możliwe nakrętki od napojów, pózniej przyszedł czas na plastikowe opakowania po jogurtach, a teraz nadeszła pora na rolki po papierze toaletowym. Papieru używa się i w domu, i w szkole, więc i zbieranie idzie dość szybko. A jeśli ogłosicie wśród znajomych zbiórkę rolek, gwarantuję Wam, że już po 2–3 tygodniach będziecie mieć odpowiedni zapas do wykonania kolorowych pacynek.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 17  Strona 18

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gingerbread family

Zima za pasem i choć do kalendarzowej pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, dookoła panuje już świąteczna atmosfera. Bałwany, płatki śniegu i rękawiczki możemy jednak odłożyć na bok, bo nadeszła pora...

Czytaj więcej
To Top ↑