Wiosna już za pasem, a wraz z nią zbliża się Wielkanoc. Okres ten jest doskonałym pretekstem do wykonania wiosenno-świątecznych DIY, które nie tylko urozmaicą zajęcia, ale pomogą w utrwaleniu słownictwa związanego z tą porą roku. W artykule Basia Bednarczyk przedstawia swoje ulubione pomysły.

Bunny golf

Króliczy golf to zabawa naprawdę warta wykorzystania. Do jej przygotowania potrzebne są:

  • pudełko,
  • mazaki,
  • kijek,
  • plaskowe jajka (po Kinder Niespodziankach).

Z pudełka zróbcie królika, który będzie pełnił rolę bramki: wytnijcie otwór na buzię, dorysujcie oczy i nos z wąsami, a z tyłu pudełka doklejcie długie uszy z innego kawałka tekturki. Taki królik będzie wam służył do gry w golfa.

W zabawie przeznaczonej dla młodszych dzieci wystarczy rozsypać jajka-niespodzianki na podłodze, a dzieci będą musiały je „zagonić” do buzi królika przy pomocy kijka. W tej wersji dzieci liczą, ile jajek udało im się umieścić w bramce. Jeśli w grę chcecie zaangażować dzieci starsze lub bardziej zaawansowane w nauce języka, jajka można ozdobić słowami lub obrazkami. W tej wersji zabawy nauczyciel wypowiada dane słowo, a uczeń musi je znaleźć i dopiero wtedy może „zagonić” jajko do buzi królika.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 24  Strona 25

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

This is my family!

Rodzina to temat, który dzieci wprost uwielbiają. Omawiany na zajęciach wzbudza zdecydowanie pozytywne emocje. Jest bliski ich sercu, każdy ma coś do opowiedzenia. Jednak koncepty, które...

Czytaj więcej

Let’s solve a mystery

Wszyscy uczniowie lubią się uczyć poprzez zabawę, szczególnie z nutką rywalizacji. Świetną okazją do tego są propozycje od Moniki Niedźwiedzkiej, które pasują do zdecydowanej większości...

Czytaj więcej
To Top ↑