Słoneczna pogoda zachęca do opuszczenia szkolnych sal i zorganizowania zajęć na zewnątrz. Wielu osobom takie lekcje kojarzą się z wakacjami, luzem i leniuchowaniem, ale czy naprawdę zajęcia prowadzone poza czterema ścianami klasy są mniej wartościowe? Absolutnie nie!

Nastał okres kolonii językowych, obozów, warsztatów, a letnia pogoda sprzyja zabawom na powietrzu. Nie duście się w czterech ścianach, wyjdźcie na przyszkolne boisko lub plac i pamiętajcie, że to wcale nie musi być ogromny teren. Wszyscy będą zrelaksowani, uśmiechnięci i nawet nie wiedząc kiedy, będą utrwalać język angielski. Wybierając zabawy, starałam się wziąć takie, które nie wymagają przygotowań, są proste, a pamiętajmy, że często najprostsze zabawy okazują się tymi najfajniejszymi. Niektóre z zabaw można bez obaw wykorzystać z przedszkolakami. Dzięki tym aktywnościom powtórzycie słownictwo lub gramatykę, a także będziecie rozwijać umiejętności mówienia. Uczniom uaktywnią się wszystkie zmysły, a przecież doskonale wiemy jak ważna jest integracja sensoryczna w procesie uczenia się.

 

Frozen

W gorące dni wszyscy szukamy ochłody. Pomoże nam w tym zabawa zatytułowana „Frozen”. Słowo, dzięki fi lmowi, znane chyba każdemu dziecku. Zabawa jest bardzo prosta i nie wymaga żadnego przygotowania, a powtórzymy dzięki niej każdy zakres słownictwa. Uczniowie wykonują różne polecenia podawane przez nauczyciela (np.: jump up high, run, walk, sleep, eat, ride a bike), ale muszą zachować czujność, bo na słowo frozen wszyscy muszą zatrzymać się i stać nieruchomo. Jest tylko jeden sposób, żeby „odmrozić” uczniów. Muszą oni powiedzieć jedno słowo z kategorii, którą wybierzemy. Dzięki temu możemy zrobić powtórkę np. jedzenia, części ciała, kolorów, pojazdów, przymiotników, czasowników. Kolejno przechodzimy obok wszystkich uczniów i słuchamy magicznych słów, które wypowiadają jeden po drugim i odmrażamy ich. Gadżetem, który od lat zachwyca młodszych uczniów, jest czarodziejska różdżka, za pomocą której uczniowie mogą się ponownie poruszać. Różdżka może być kolorową słomką lub wykałaczką z przyklejoną gwiazdką.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 38  Strona 39  Strona 40

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

To Top ↑